תכנון תאורה
שיפוץ דירה

תכנון תאורה

אחד השלבים החשובים בעת שיפוץ הבית הוא תכנון התאורה. אם בעבר בחירת תאורה הייתה פונקציה של מילוי צורך בסיסי בלבד, כיום תאורה היא הרבה יותר מפונקציונלית ובאמצעותה ניתן ליצור אווירה הרמונית בחלל, תוך שמתאימים לכל חדר את התאורה הנכונה עבורו.

תוהים כיצד לעשות זאת? ריכזנו עבורכם כמה טיפים נבחרים.

כיום קיימים בשוק המקומי בלבד דגמים רבים של גופי תאורה מכל הסוגים ולכן בחירת תאורה היא משימה לא פשוטה, ללא תכנון מקדים. רגע לפני שאתם רוכשים את המנורה הראשונה שאתם רואים, חשוב כי תוודאו שאותה מנורה אכן מתאימה לחלל המיועד.

היות וחללי הבית שונים זה מזה, הן בהגדרות שלהם והן בתפקיד שהם "משחקים" הם דורשים תאורה שונה. כך למשל בחירת תאורה לחלל המגורים אינה להישען על אותם הקריטריונים של בחירת תאורה לאמבטיה או לחדר השינה. כמו כן ישנם חללים בהם היינו רוצים להתפנק יותר ולכבות את האור תוך שאנחנו שוכבים, לעומת זאת יש חללים בהם יש לתכנן את עיצוב התאורה באופן קפדני, כמו בחדר האמבטיה למשל, על מנת שהחדר יהיה גם מרשים וגם בטיחותי.

אם ברצונכם שהבית יראה מואר והרמוני וכך יענה על כל הצרכים שלכם, בחירת תאורה צריכה להיעשות עם תכנון מקדים ויפה שעה אחת קודם, כבר בשלב השיפוצים.

לכל אדם העדפות שונות שבאות לידי ביטוי בתחומים שונים הן בתחום העיצוב באופן כללי והן בתחום בחירת תאורה באופן פרטי. מכיוון שהתאורה יוצרת את האווירה בבית שלכם עליכם להכריע האם תהיה זו תאורה חמה או תאורה קרה. לבחירה זו יש השפעה גם על ההשתקפות האור בבית בין אם על הקירות ובין אם במראה.

אך מעל הכל, בחירת תאורה לחללי הבית השונים תהיה פשוטה ויעילה יותר אם תתייעצו עם מומחים.

אריאל לוי עוסק בתחום השיפוצים ומתמחה בין היתר בעבודות חשמל הכוללות את מיקום גופי התאורה בצורה בטיחותית ואידיאלית כמו גם מותאמת לצרכים ולרצונות שלכם. מלבד זאת, לאריאל לוי ניסיון רב שנים גם בביצוע עבודות עיצוב פנים ולכן ביכולתו להמליץ עבורכם על תאורה שתתאים לרוח העיצובית שלכם, תוך התחשבות בחלל המעוצב וצרכיו הפרקטיים השונים.

לפרטים נוספים אודות עבודות חשמל או לקבלת טיפים והמלצות אודות בחירת תאורה לכל חלל בבית, צרו קשר עוד היום!

Call Now Button