בניה קלה

בניה קלה

 

 

העלויות הגבוהות של הבניה הקונבנציונאלית לצד חסרונות אחרים כגון זמן עבודה, יצירת פסולת בניה וכדומה, הולידו צורך בפתרונות נוספים, ובעזרת הטכנולוגיה המתקדמת יצרו את הבניה הקלה. יתרונותיה של הבניה הקלה הם רבים ועלויות הבניה הם רק חלק קטן מהם. לפני הכל מדובר בבניה הניתנת לביצוע ברובה שלא באתר הבניה כי אם במפעלים, כאשר בשטח מתבצעת יציקת התשתית בלבד (תשתית בטון איתנה) והרכבת המבנה. מדובר בבניה שאינה מצריכה התקנת פיגומים, כלי עבודה כבדים וכוח אדם רב, מה שמטבע הדברים משפיע על העלויות ומפחית אותן ביחס לשיטת הבנייה המסורתית.

בעוד שבעבר נהוג היה להאמין כי מדובר בבניה למבנים כמחסנים ומשרדים בלבד, ואינה חזקה מספיק על מנת לספק צרכי מגורים, כיום מצאו כי בעבודה איכותית ומוקפדת ניתן להקים מבנים לכל מטרה בניהם צימרים ויחידות אירוח, קרוואנים ומבנים למגורי קבע. זוגות צעירים רבים הנתקלים בקושי אמיתי ברכישת דירה בוחרים לבנות בשיטת בניה קלה בית מגורים ראשון ומנצלים את המגורים ללא עלויות שכירות מופרזת או עול המשכנתא האימתנית לחיסכון ולהשקעות אחרות. חשוב לדעת כי בהתאם לגודל השטח בבניה קלה ניתן לבנות בתים בגדלים שונים, הכוללים חלוקה לחדרים, מערכות חשמל ואינסטלציה, וכן את כל האלמנטים הנכללים בעיצובו של בית: אלומיניום, עבודות גבס, עבודות עץ וכדומה.

בניה קלה היא עבודה מורכבת המצריכה היכרות עם השיטה ועבודה איכותית ומוקפדת שתסייע בהקמת מבנה אחיד, יציב ועמיד לאורך שנים רבות. בהקפדה על פרטים קטנים כגדולים מתקבלת איכות בניה גבוהה ומבנים הנותנים מענה לכל צורך. חשוב לציין כי אמנם קיימים מבנים ניידים בשיטת העבודה המדוברת, אולם לא בהכרח מדובר במבנים שכאלה, ולא כל מבנה הנבנה בבניה קלה הוא מבנה נייד. במרבית המקרים מדובר במבנה קבע המחוזק אל משטח בטון בשיטת עבודה ייחודית המבטיחה את קיבועו ויציבותו.

בניה קלה היא גם בניה התורמת רבות לאיכות הסביבה, ומשלבת אלמנטים רבים המאפיינים גם את הבניה הירוקה בניהם: חיסכון באנרגיה, שימוש באור ובחום טבעי, בניה ללא שימוש בחול ובטון המייצרים זיהום סביבתי בעת העבודה עמם והימנעות מפסולת בניה מיותרת.

בחברת הבניה והשיפוצים אריאל שיפוצים הפועלת באזור ירושלים והמרכז, מתמחים בבניה והקמה של מבנים בשיטת הבניה הקלה, ויודעים להתאים את סוג המבנה ומאפייניו לכל מטרה. הקמה של משרד ביתי או מחסן, מתחם צימרים מפואר, יחידת דיור נוספת להשכרה או לשימוש הבן המתבגר, הוספת כיתות לימוד בבתי ספר ובמוסדות האקדמיה ועוד. כל עבודות הבניה הקלה מלוות על ידי אדריכל מוסמך ומקבלות חותמת אישית ממעצב הפנים אריאל לוי, המייסד והבעלים של החברה. מעבר להקמת המבנה באריאל שיפוצים נקפיד על אבזור מלא של המבנה על פי צורךתשתיות חשמל ואינסטלציה, עבודות גבס ועץ, אבזור מלא, עיצוב מטבחים, חלונות ודלתות פנים ועוד.

Call Now Button